Biznes

HRS przyspiesza rozwój mobilności wodorowej w Europie

Firma HRS (Hydrogen Refueling Solutions) odnotowuje znaczące postępy w rozwoju infrastruktury wodorowej na terenie Europy. Dzięki intensywnym działaniom, HRS umacnia swoją pozycję jako kluczowy gracz w sektorze mobilności wodorowej, przyczyniając się do dekarbonizacji transportu i promowania zrównoważonych rozwiązań energetycznych.

W ostatnim czasie HRS zrealizowała szereg projektów, które obejmują instalację nowoczesnych stacji tankowania wodoru w strategicznych lokalizacjach na terenie Europy. Te inicjatywy nie tylko zwiększają dostępność wodoru jako paliwa, ale także wspierają rozwój pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi, w tym samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek.

Działania HRS wpisują się w szerszą strategię Unii Europejskiej, której celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Rozwój infrastruktury wodorowej stanowi kluczowy element tej strategii, umożliwiając integrację odnawialnych źródeł energii z sektorem transportu i redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Firma HRS kontynuuje współpracę z partnerami z różnych sektorów, aby przyspieszyć wdrażanie technologii wodorowych i promować ich akceptację na rynku. Dzięki tym działaniom, Europa zbliża się do realizacji celów związanych z transformacją energetyczną i zrównoważonym rozwojem.

Źródło: FuelCellsWorks

Written by
Andrzej Czulak

Doktor inżynier, obecnie Lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologii kompozytowych. Skupiał się na projektowaniu technologii wytwarzania struktur do transportu i magazynowania wodoru jako pracownik naukowy Technische Universität Dresden, Institute fur Leichtbau und Kunststofftechnik oraz jako dyrektor zarządzający w polskich i niemieckich firmach z branży materiałów kompozytowych. Założyciel i prezes (od 2016 roku) Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, skupiającego 100 firm i instytucji, który w 2021 roku uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego. Członek Polskiej Akademii Nauk, Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Małopolskiej Rady Innowacji.

Powiązane artykuły

Biznes

Wodór wkracza do przemysłu – Linde Gaz Polska i ArcelorMittal Poland budują zakład produkcji wodoru w Krakowie

Ponad 100 mln zł pochłonie budowa nowoczesnego zakładu produkcji wodoru, który powstanie...

Biznes

Strategia wodorowa Polski w rękach dwóch ministerstw: współpraca dla zrównoważonego rozwoju

Magdalena Jarkulisz, dyrektor Departamentu Ropy, Gazu i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Przemysłu...

Biznes

Polski eksport wysokich technologii na rekordowym poziomie w 2023 roku

Według finalnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), polski eksport wysokich technologii w...

Biznes

Ambitne cele Polski w zakresie OZE do 2030 roku – Nowy scenariusz transformacji energetycznej

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprezentowało nowy scenariusz Krajowego Planu w dziedzinie Energii i...