Wydarzenia

Zapowiedź konferencji regionalnej Vanguard Initiative: Wodór jako przyszłościowe źródło energii

przyszłość wodorowej energii w regionie

W dniu 7 czerwca 2022 r. odbyła się konferencja regionalna Vanguard Initiative w Krakowie, która skupiła się na technologiach związanych z wodorem i jego wykorzystaniem jako źródła energii. Wydarzenie miało formę hybrydową, co oznacza, że uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału osobiście w Krakowskim Parku Technologicznym lub transmisji online.

Głównym celem konferencji jest zwrócenie uwagi na najnowsze technologie i doświadczenia regionalne związane z energią odnawialną. Organizatorzy planują dyskusję na temat przyszłych wyzwań związanych z rozwojem technologii wodorowych, a także omówienie dobrych praktyk, które przyspieszą proces transformacji w tej dziedzinie. W konferencji wezmą udział liczni prelegenci z różnych regionów Europy, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu technologii wodorowych.

Tematyka konferencji jest bardzo szeroka i obejmuje m.in. rolę regionów w przejściu na czysty wodór, strategie związane z wykorzystaniem wodoru w Polsce, innowacje w sektorze kompozytów wodorowych, doświadczenia regionu Lombardia we Włoszech, innowacje i współpraca międzynarodowa w sektorze wodorowym w Szkocji oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie przechowywania wodoru.

Na konferencji pojawi się również Anna Butrym, która pełnić będzie rolę głównego moderatora wydarzenia. Cała konferencja będzie odbywać się w języku angielskim, co daje szansę na udział w niej dla osób z całego świata.

Rejestracja na konferencję jest aktywna do dnia 7 czerwca 2022 r. do godziny 10:00 czasu środkowoeuropejskiego. To doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych wodorowymi technologiami, którzy chcą wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu i poszerzyć swoją wiedzę na temat tej dziedziny.

Obraz David Mark z Pixabay

Powiązane artykuły

Wydarzenia

H2POLAND & NetZero Forum – dekarbonizacja i technologie wodorowe na europejskiej agendzie

Cele, które w ostatnich latach wyznacza Komisja Europejska, związane z ochroną środowiska...

Wydarzenia

Małopolska stawia na wodór cały czas.

Podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie Województwo Małopolskie zorganizowało panel dyskusyjny...

Wydarzenia

15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze: Wodór – paliwo przyszłości

W Dreźnie odbyło się 15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski...

Wydarzenia

Oceny aktualnego stanu zastosowania wodoru jako paliwa

Autor: Dr inż. Katarzyna Stec Wodór to ostatnio główny temat moich spotkań....