Wydarzenia

KOMPOZYT-EXPO®: Konferencja dotycząca przyszłości technologii wodorowych i kompozytów

Konferencja Accelerate the Process w Krakowie, 28 września 2022

28 września 2022 roku odbędzie się w Krakowie KOMPOZYT-EXPO®, na której zostaną poruszone tematy dotyczące przyszłości technologii wodorowych oraz kompozytów. Konferencja ta jest wyjątkową okazją dla ekspertów, naukowców oraz przedsiębiorców z branży wodorowej, aby wymieniać się wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozwoju, testowania i wdrażania technologii wodorowych w różnych projektach.

Pierwsza część konferencji podzielona jest na dwa panele dyskusyjne, które skupią się na przyspieszaniu procesu rozwoju technologii wodorowych i kompozytów. Pierwszy panel będzie miał charakter polityczny i skupi się na kwestiach tworzenia polityki oraz warunków dla implementacji konkretnych rozwiązań związanych z technologią wodorową. Omówione zostaną kwestie dotyczące aktualnych trendów, wpływających na podejmowane decyzje przez decydentów na poziomie krajowym i międzynarodowym. Zaprezentowany zostanie również koncept współpracy międzyregionalnej, możliwości wspólnych projektów i strategii działania, które należy aktywnie realizować w celu zbudowania silnego ekosystemu energetycznego wokół wodoru jako paliwa przyszłości.

Drugi panel skupi się na praktycznych aspektach związanych z rozwojem, testowaniem i promowaniem technologii wodorowych w różnego rodzaju projektach. Wziąć w nim udział będą przedstawiciele firm z Polski i Europy, aktywnych w branżach bezpośrednio lub pośrednio korzystających z wodoru lub oferujących rozwiązania związane z jego produkcją, przechowywaniem lub transportem.

KOMPOZYT-EXPO® to znakomita okazja dla wszystkich zainteresowanych przyszłością technologii wodorowych i kompozytów, aby poznać najnowsze rozwiązania i trendy w branży. Warto zaznaczyć, że pierwsza część konferencji zostanie przetłumaczona symultanicznie z języka polskiego na angielski i z angielskiego na polski. Z tego powodu, konferencja ta jest otwarta zarówno dla polskich jak i zagranicznych uczestników.

Obraz Florian Pircher z Pixabay

Powiązane artykuły

Wydarzenia

H2POLAND & NetZero Forum – dekarbonizacja i technologie wodorowe na europejskiej agendzie

Cele, które w ostatnich latach wyznacza Komisja Europejska, związane z ochroną środowiska...

Wydarzenia

Małopolska stawia na wodór cały czas.

Podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie Województwo Małopolskie zorganizowało panel dyskusyjny...

Wydarzenia

15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze: Wodór – paliwo przyszłości

W Dreźnie odbyło się 15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski...

Wydarzenia

Oceny aktualnego stanu zastosowania wodoru jako paliwa

Autor: Dr inż. Katarzyna Stec Wodór to ostatnio główny temat moich spotkań....