Wydarzenia

Ruszyła Akademia Wodorowa PKN Orlen

Szkolenie młodych specjalistów dla rozwoju gospodarki wodorowej

Ruszyła Akademia Wodorowa PKN Orlen – pierwszy w Polsce program edukacyjny nt. produkcji i wykorzystania wodoru

PKN Orlen rozpoczął w piątek pierwszy w Polsce program edukacyjny dotyczący produkcji i wykorzystania wodoru. Akademia Wodorowa to projekt skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności w dziedzinie produkcji wodoru i jego wykorzystania m.in. jako paliwa transportowego. Projekt wpisuje się w strategiczne cele koncernu, który dąży do zdobycia pozycji lidera gospodarki wodorowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Do udziału w Akademii Wodorowej zaproszono 30 osób, a dla najlepszych uczestników przygotowano płatne staże.

Głównym celem projektu jest szkolenie i rozwój kadr wyspecjalizowanych w innowacyjnych technologiach wodorowych oraz ich praktycznym wykorzystaniu w biznesie. Uczestnicy programu poznają m.in. działanie instalacji związanych z produkcją wodoru odnawialnego i niskoemisyjnego, a także rozwiązania wynikające z wykorzystania wodoru w transporcie kołowym i kolejowym. PKN Orlen stawia na młodych, zdolnych i ambitnych ludzi, którzy pomogą koncernowi zrealizować strategię w zakresie rozwoju gospodarki wodorowej.

Udział w projekcie będzie dla studentów i absolwentów „przepustką do zaangażowania się w konkretne działania na rzecz transformacji energetycznej naszego regionu” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Najlepsi absolwenci będą mogli odbyć płatne staże w PKN Orlen, który jako pierwszy koncern w tej części Europy ogłosił plan osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

Akademia Wodorowa to program edukacyjny skierowany do studentów trzeciego, czwartego i piątego roku oraz absolwentów uczelni wyższych. W 30-osobowej grupie, która obecnie została zaproszona do udziału w projekcie, znaleźli się reprezentanci m.in. politechnik z Łodzi, Rzeszowa, Warszawy i Gdańska, a także z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Leona Koźmińskiego i Uniwersytetu Technologicznego w holenderskim Delft.

Obraz StockSnap z Pixabay

Sed feugiat posuere semper Cras vitae mi erat, posuere mollis arcu. Pellentesque iaculis gravida nulla ac hendrerit. Vestibulum faucibus neque at lacus tristique eu ultrices ipsum mollis. Phasellus venenatis, lacus in malesuada pellentesque, nisl ipsum faucibus velit, et eleifend velit nulla a mi. Praesent pharetra semper purus, a vehicula massa interdum in. Nulla a magna at diam consequat semper eu vitae elit. In hac habitasse platea dictumst.

Powiązane artykuły

Wydarzenia

H2POLAND & NetZero Forum – dekarbonizacja i technologie wodorowe na europejskiej agendzie

Cele, które w ostatnich latach wyznacza Komisja Europejska, związane z ochroną środowiska...

Wydarzenia

Małopolska stawia na wodór cały czas.

Podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie Województwo Małopolskie zorganizowało panel dyskusyjny...

Wydarzenia

15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze: Wodór – paliwo przyszłości

W Dreźnie odbyło się 15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski...

Wydarzenia

Oceny aktualnego stanu zastosowania wodoru jako paliwa

Autor: Dr inż. Katarzyna Stec Wodór to ostatnio główny temat moich spotkań....