Wydarzenia

 Krótkie przedstawienie zaproszonych ekspertów do panelu wodorowego podczas Targów KOMPOZYT-Expo 2023 cz.1 

Zaproszenie na Panel dyskusyjny pn. „Wodór paliwo przyszłości w erze przemian energetycznych” w dniu 04.10.2023 r. podczas Targów KOMPOZYT-Expo 2023, który będzie zrealizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Wprowadzenie

Panel Wodorowy, który odbędzie się 4 października 2023 roku podczas Targów KOMPOZYT-Expo zgromadzi ekspertów z branży wodorowej, w tym Mirosława Skibskiego, prezesa Stowarzyszenia Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa, dr inż. Andrzeja Czulaka, lidera Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, oraz dr hab. inż. Wojciecha Błażejewskiego z Politechniki Wrocławskiej. Dyskusja skupi się na innowacyjnych technologiach kompozytowych do transportu i magazynowania wodoru oraz na wkładzie wodoru w dekarbonizację i rozwój zeroemisyjnej gospodarki.

Mirosław Skibski

Prezes Stowarzyszenia Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa z siedzibą w Katowicach oraz Dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Katowicach

Absolwent wielu kierunków studiów podyplomowych m.in. warszawskiej SGH w zakresie europejskich standardów rachunkowości i finansów, WSH w Sosnowcu w zakresie administracji publicznej czy CH w Warszawie w zakresie zarządzania technologiami wodorowymi. Współuczestniczył w opracowaniu systemów wsparcia pracowników odchodzących z przemysłu wydobywczego i stoczniowego. Z branżą węglową związany prawie 30 lat. Prywatnie zainteresowany kulturą i tradycją regionu, podejmujący wiele działań dążących do zachowania jej dla przyszłych pokoleń, zwłaszcza w obszarze górnictwa.

Dr inż. Andrzej Czulak

Lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych

Prezes Małopolskiego Centrum Innowacyjnych Technologii Przechowywania i Transportu Wodoru Sp. z o.o

Doktor, obecnie Lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologii kompozytowych. Jako pracownik naukowy na Technische Universität Dresden, Institute fur Leichtbau und Kunststofftechnik oraz jako dyrektor zarządzający w polskich i niemieckich firmach z branży materiałów kompozytowych koncentrował się na projektowaniu technologii wytwarzania konstrukcji do transportu i magazynowania wodoru. Założyciel (2016 rok) i prezes w Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, zrzeszającego ponad 100 firm i instytucji, który w 2021 roku otrzymał status Krajowego Klastra Kluczowego. Członek Komitetu Polskiej Akademii Nauk o Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Małopolskiej Rady Innowacji. 

Dr hab. inż. Wojciech Błażejewski

Profesor Politechniki Wrocławskiej; Specjalista od materiałów kompozytowych i zbiorników wysokostężonych

Dr hab. inż. Wojciech Błażejewski pracownik Politechniki Wrocławskiej od wielu lat związany z Laboratorium Kompozytów Polimerowych i Konstrukcji Lekkich, gdzie zajmuje się wytwarzaniem elementów kompozytowych i badaniami nad materiałami kompozytowymi. Autor wielu publikacji z zakresu projektowania i wytwarzania zbiorników wysokociśnieniowych Członek Komitetu Polskiej Akademii Nauk o Inżynierii Materiałowej i Metalurgii.

Dyskusja z przedstawicielami samorządu, nauki oraz biznesu podczas Panelu Wodorowego pn. „Wodór paliwo przyszłości w erze przemian energetycznych” na Międzynarodowych Targach KOMPOZYT-Expo w Krakowie, organizowanego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w dniu 04.10.2023 r., będzie stanowić ważny krok w kierunku integracji i wymiany wiedzy na temat możliwości wykorzystania wodoru. Mamy nadzieję, że panel podkreśli ważność współpracy międzysektorowej w rozwijaniu zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań dla przyszłości energetycznej Małopolski.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Powiązane artykuły

Wydarzenia

H2POLAND & NetZero Forum – dekarbonizacja i technologie wodorowe na europejskiej agendzie

Cele, które w ostatnich latach wyznacza Komisja Europejska, związane z ochroną środowiska...

Wydarzenia

Małopolska stawia na wodór cały czas.

Podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie Województwo Małopolskie zorganizowało panel dyskusyjny...

Wydarzenia

15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze: Wodór – paliwo przyszłości

W Dreźnie odbyło się 15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski...

Wydarzenia

Oceny aktualnego stanu zastosowania wodoru jako paliwa

Autor: Dr inż. Katarzyna Stec Wodór to ostatnio główny temat moich spotkań....