Wydarzenia

 Krótkie przedstawienie zaproszonych ekspertów do panelu wodorowego podczas Targów KOMPOZYT-Expo 2023 

Zaproszenie na Panel dyskusyjny pn. „Wodór paliwo przyszłości w erze przemian energetycznych” w dniu 04.10.2023 r. podczas Targów KOMPOZYT-Expo 2023, który będzie zrealizowany we współpracy z Województwem Małopolskim.

Wprowadzenie

Panel Wodorowy, który odbędzie się 4 października 2023 roku podczas Targów KOMPOZYT-Expo jest wydarzeniem, które skupi czołowych ekspertów z branży wodorowej. Spotkanie będzie okazją do dyskusji o przyszłości technologii wodorowych i ich znaczeniu dla ekologicznego rozwoju gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań w transporcie, magazynowaniu wodoru oraz dekarbonizacji. Zaproszeni specjaliści podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, podkreślając rolę wodoru w kształtowaniu zrównoważonej przyszłości energetycznej.

Jerzy Kopeć

Dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego

Jerzy Kopeć pełni funkcję Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Jego działania koncentrują się na wspieraniu aktywizacji gospodarczej, rozwoju przedsiębiorczości w regionie, koordynacji prac związanych z Regionalną Strategią Innowacji, a także na współpracy regionalnej z partnerami zagranicznymi. Działa również na rzecz promocji gospodarczej Małopolski i wsparcia małopolskich eksporterów

Dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk

Dyrektor w Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

W instytucie pracuje od 1995 roku, przechodząc kolejne szczeble kariery naukowej i managerskiej, od 2018 roku dyrektor instytutu. W swoim dorobku posiada wiele sukcesów w realizacji projektów B+R, które zostały zakończone wdrożeniem w przemyśle. Za działalność naukową otrzymał szereg nagród i wyróżnień, w tym Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP.

Doktor habilitowany nauk technicznych, wykładowca akademicki na stanowisku profesora w Akademii Górniczo-Hutniczej, absolwent MBA. Członek organizacji naukowych i technicznych, autor licznych publikacji naukowych. Od ponad 20 lat zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi dotyczącymi innowacyjnych materiałów budowlanych. Posiada duże doświadczenie w realizacji projektów B+R, które zostały zakończone wdrożeniem w przemyśle. W ostatnich latach w szczególności zaangażowany jest w prace dotyczące zastosowania energooszczędnych i niskoemisyjnych technologii w budownictwie. Bardzo ważnym obszarem Jego działania są technologie służące ochronie środowiska naturalnego oparciu o OZE i technologie wodorowe.

Wojciech Mucha

Prezes zarządu HXS Sp. z o.o. Sp. k. 

Współtwórca krakowskiego software house HXS, który od ponad 15 lat tworzy specjalistyczne oprogramowania usprawniające obsługę takich procesów jak sprzedaż, rekrutacja, rozliczenia i zarządzanie produkcją. Z oprogramowania HXS korzystają, między innymi: agencje pracy, działy kadr, firmy organizujące konferencje i szkolenia, ubezpieczeniowe oraz przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej i budowlanej. Kilkanaście lat współpracy w realizowaniu dedykowanych systemów informatycznych i stale rozwijane kompetencje pozwoliły stworzyć i rozwinąć portal Wodorowe.info.

Panel Wodorowy pn. „Wodór paliwo przyszłości w erze przemian energetycznych” zorganizowany w dniu 04.10.2023 r. na Targach KOMPOZYT-Expo 2023 oprócz wspomnianych wyżej ekspertów zgromadzi wiele znaczących postaci z branży wodorowej, w tym pasjonatów z różnych dziedzin współpracujących na rzecz rozwoju i innowacji w sektorze wodorowym. Spotkanie to, zrealizowane dzięki współpracy z Województwem Małopolskim, pozwoli stworzyć platformę do wymiany doświadczeń i wiedzy, podkreślając ważność synergii między samorządem, nauką, a sektorem biznesowym dla przyspieszenia transformacji energetycznej i ekologicznej w Małopolsce.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Powiązane artykuły

Wydarzenia

H2POLAND & NetZero Forum – dekarbonizacja i technologie wodorowe na europejskiej agendzie

Cele, które w ostatnich latach wyznacza Komisja Europejska, związane z ochroną środowiska...

Wydarzenia

Małopolska stawia na wodór cały czas.

Podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie Województwo Małopolskie zorganizowało panel dyskusyjny...

Wydarzenia

15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze: Wodór – paliwo przyszłości

W Dreźnie odbyło się 15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski...

Wydarzenia

Oceny aktualnego stanu zastosowania wodoru jako paliwa

Autor: Dr inż. Katarzyna Stec Wodór to ostatnio główny temat moich spotkań....