Wydarzenia

Konferencja Wodorowa

„PRZYSZŁOŚĆ ENERGETYKI WODOROWEJ W WIELKOPOLSCE” przybliża tematykę związaną z gospodarką wodorową. Konferencja składa się z dwóch paneli tematycznych, kierowanych do samorządowców, przedsiębiorców i nauczycieli.

Na panelach dowiedzą się m.in. jakie wyzwania i możliwości rozwoju stoją przed samorządami, firmami oraz edukacją w dobie gospodarki niskoemisyjnej, w tym gospodarki wodorowej. Będą omawiane tematy, takie jak wygląd neutralnych klimatycznie miast przyszłości, które wykorzystują paliwo wodorowe w sektorze transportu, oraz użycie wodoru w gospodarce komunalnej.

Celem konferencji wodorowej jest rozwój wielkopolskiej gospodarki, ukierunkowanej na inkubację i wsparcie wysokiej jakości projektów B+R+I w obszarze gospodarki nowoczesnej energii i usług oraz produktów będących jej pochodnymi. Konferencja ma również na celu podniesienie świadomości potrzeby inwestowania w rozwój rozwiązań niskoemisyjnych oraz przedstawienie możliwości biznesowych związanych z takimi inwestycjami. Stworzenie platformy wymiany i transferu wiedzy oraz doświadczeń w obszarze tworzenia ekosystemu gospodarki niskoemisyjnej ze szczególnym uwzględnieniem technologii wodorowych oraz gospodarki wodorowej z jej całym łańcuchem dostaw i wartości także jest celem konferencji.

Powiązane artykuły

Wydarzenia

H2POLAND & NetZero Forum – dekarbonizacja i technologie wodorowe na europejskiej agendzie

Cele, które w ostatnich latach wyznacza Komisja Europejska, związane z ochroną środowiska...

Wydarzenia

Małopolska stawia na wodór cały czas.

Podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie Województwo Małopolskie zorganizowało panel dyskusyjny...

Wydarzenia

15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze: Wodór – paliwo przyszłości

W Dreźnie odbyło się 15. Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski...

Wydarzenia

Oceny aktualnego stanu zastosowania wodoru jako paliwa

Autor: Dr inż. Katarzyna Stec Wodór to ostatnio główny temat moich spotkań....