Wydarzenia

Hydrogen Technology Expo Europe

Największe na świecie targi dostawców technologii wodorowych, materiałów, komponentów i rozwiązań inżynieryjnych
Hydrogen Technology Expo Europe to obowiązkowa konferencja i wystawa poświęcona wyłącznie omówieniu zaawansowanych technologii dla branży wodorowej i ogniw paliwowych. Wydarzenie zgromadzi cały łańcuch wartości wodoru, aby skupić się na opracowywaniu rozwiązań i innowacji w zakresie niskoemisyjnej produkcji wodoru, wydajnego magazynowania i dystrybucji, a także zastosowań w różnych aplikacjach stacjonarnych i mobilnych.
Ponad 150 międzynarodowych prelegentów i ponad 10 000 uczestników spotka się, aby omówić i zobaczyć najnowsze technologie i rozwiązania inżynieryjne, zaawansowane materiały, sprzęt produkcyjny, infrastrukturę, a także narzędzia i usługi do testowania i oceny, aby ostatecznie skomercjalizować wodór jako głównego dostawcę czystej, odnawialnej energii. PLUS – zobacz ponad 500 firm wystawiających się w głównej hali wystawowej.

Written by
Andrzej Czulak

Doktor inżynier, obecnie Lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologii kompozytowych. Skupiał się na projektowaniu technologii wytwarzania struktur do transportu i magazynowania wodoru jako pracownik naukowy Technische Universität Dresden, Institute fur Leichtbau und Kunststofftechnik oraz jako dyrektor zarządzający w polskich i niemieckich firmach z branży materiałów kompozytowych. Założyciel i prezes (od 2016 roku) Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, skupiającego 100 firm i instytucji, który w 2021 roku uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego. Członek Polskiej Akademii Nauk, Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Małopolskiej Rady Innowacji.

Powiązane artykuły

Wydarzenia

Małopolska stawia na wodór cały czas.

Podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie Województwo Małopolskie zorganizowało panel dyskusyjny...

Wydarzenia

Tata Motors prezentuje nowoczesne centrum badawcze nad technologią napędu na wodór

27 października 2023 Indyjska firma Tata Motors, czołowy producent samochodów w kraju,...

Wydarzenia

Relacja z 15. Polsko-Saksońskiego Forum Gospodarczego

W Dreźnie odbyło się ważne spotkanie dotyczące technologii wodorowej – 15. Polsko-Saksońskie...

Wydarzenia

W świecie systemów bezzałogowych i napędu wodorowego – webinar PARP

O tym, z jakimi wyzwaniami i trendami mierzy się obecnie sektor przemysłu...