Wydarzenia

Tata Motors prezentuje nowoczesne centrum badawcze nad technologią napędu na wodór

Nowoczesne centrum badawcze Tata Motors stawia na wodór jako paliwo przyszłości.

27 października 2023

Indyjska firma Tata Motors, czołowy producent samochodów w kraju, zaprezentowała dwa nowoczesne obiekty badawcze służące do tworzenia ekologicznych rozwiązań w zakresie mobilności. W centrum R&D w Pune skupią się na rozwijaniu systemów napędowych opartych na wodorze, które mają na celu osiągnięcie zerowej emisji.

Nowo otwarte obiekty obejmują komórkę testową dla silników wewnętrznego spalania na wodór oraz niezbędną infrastrukturę do przechowywania i dystrybucji paliwa wodorowego dla pojazdów z ogniwami paliwowymi i silnikami H2ICE. Te inicjatywy stanowią kolejny krok firmy w kierunku neutralności węglowej, wykorzystując ogromny potencjał wodoru jako czystego źródła energii.

Podczas prezentacji, Girish Wagh, Dyrektor Wykonawczy w Tata Motors, podkreślił: „Wierzymy, że wodór to paliwo przyszłości, zwłaszcza dla pojazdów komercyjnych. Otwierając to specjalistyczne centrum badawcze, wkraczamy w nową erę innowacji technologicznych w zakresie zielonej mobilności.”

Rajendra Petkar, Prezydent i CTO firmy, dodał: „To znaczący moment, gdy tworzymy infrastrukturę dla silników na wodór i związane z tym systemy przechowywania paliwa. Jest to świadectwo naszego długoterminowego zaangażowania w wizję zrównoważonego rozwoju.”

Wcześniej w tym roku, podczas Auto Expo 2023, Tata Motors zaprezentowała szeroką gamę koncepcji pojazdów komercyjnych, w tym flagowy ciągnik Prima z silnikiem na wodór oraz z technologią ogniw paliwowych. Firma dostarczyła też dwa nowoczesne autobusy z napędem na ogniwa paliwowe wodorowe dla Indian Oil Corporation.

O firmie Tata Motors:

Będąca częścią grupy Tata o wartości 128 miliardów USD, Tata Motors jest światowym liderem w produkcji samochodów oferujących zintegrowane, inteligentne rozwiązania e-mobilności. Firma dąży do wprowadzania produktów, które przyciągają młodsze pokolenie klientów, koncentrując się na technologiach przyszłości. Tata Motors odgrywa aktywną rolę w transformacji na rynku EV w Indiach, współpracując z rządem w kwestii kształtowania ram prawnych.

Z obecnością na rynkach międzynarodowych, Tata Motors stale poszerza swoje horyzonty, dążąc do innowacji i zrównoważonego rozwoju w sektorze motoryzacyjnym.

Powiązane artykuły

Wydarzenia

Małopolska stawia na wodór cały czas.

Podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie Województwo Małopolskie zorganizowało panel dyskusyjny...

Wydarzenia

Relacja z 15. Polsko-Saksońskiego Forum Gospodarczego

W Dreźnie odbyło się ważne spotkanie dotyczące technologii wodorowej – 15. Polsko-Saksońskie...

Wydarzenia

W świecie systemów bezzałogowych i napędu wodorowego – webinar PARP

O tym, z jakimi wyzwaniami i trendami mierzy się obecnie sektor przemysłu...

Wydarzenia

Honeywell Prowadzi Badania nad Magazynowaniem Wodoru w Bezzałogowcach

Technologia wodorowa zdobywa coraz większą popularność w różnych branżach, a teraz jej...