Biznes

Trafigura i H2 Energy Europe przyspieszają rozwój projeków wodorowych w Europie

Trafigura ogłosiła swoje zamiary skupienia się na zielonym wodorze oraz prezentuje postępy w zakładaniu szeroko zakrojonych inicjatyw związanych z zielonym wodorem w Europie.

Konkretnie, Trafigura Group Pte zawarła umowę z założycielami H2 Energy Holding AG, aby zwiększyć swoją udział w H2 Energy Europe AG i uzyskać większość udziałów. Ten strategiczny ruch jest związany z szybko rozwijającymi się planami produkcji zielonego wodoru na dużą skalę oraz tworzeniem infrastruktury dostaw i dystrybucji wodoru w Europie.

W Danii firma podjęła kroki w celu budowy zakładu produkującego zielony wodór o mocy 1 GW w Esbjerg. W czerwcu tego roku COWI zostało zlecone przeprowadzenie początkowego projektu zakładu. Ostateczna decyzja inwestycyjna jest oczekiwana w 2024 roku.

W południowej Walii, H2 Energy Europe złożyło wniosek o pozwolenie na budowę zakładu produkującego zielony wodór o mocy 20 MW w porcie Milford Haven. Lokalna firma InSite Technical Services Ltd prowadzi obecnie badania nad projektem zakładu.

Projekt doszedł do końcowej fazy negocjacji dotyczących finansowania ze strony rządu brytyjskiego. W przypadku uzyskania wsparcia rządowego, zakład miałby zostać uruchomiony w ciągu dwóch lat, wykorzystując krajową energię odnawialną do produkcji zielonego wodoru.

W wywiadzie dla SAFETY4SEA, przedstawiciel Trafigura podkreślił, że USA zrobiły ogromny krok naprzód w zakresie promocji zielonego wodoru i podkreślił potrzebę wprowadzenia więcej takich inicjatyw w Europie.

Ta informacja pozwala H2 Energy Europe skoncentrować się na rozwijaniu projektów i sieci dystrybucyjnych zielonego wodoru w Europie. Trafigura i H2 Energy Holding AG nadal będą ścisło współpracować, korzystając z doświadczenia każdej ze stron.

Powiązane artykuły

Biznes

Planu rozwoju technologii wodorowych dla Małopolski do roku 2030

Zakończenie prac nad propozycją Planu rozwoju technologii wodorowych dla Małopolski do roku...

Biznes

Rewolucja Wodorowa w Grecji: 138 Milionów Dolarów na Zrównoważony Rozwój

Projekt IRIS w Grecji, wspierany przez Grupę Vardinoyiannis i Komisję Europejską, otrzymał...

Biznes

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek Zmienia Zasady Gry w Magazynowaniu Energii

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych,...

Biznes

Koreańska Rewolucja w Technologiach Wodorowych – Przyszłość Przemysłu Kompozytów

Koreańska Rewolucja w Technologiach Wodorowych – Przyszłość Przemysłu Kompozytów Republika Korei w...