Biznes

Biden odwiedza zakład Cummins, promując produkcję elektrolizerów w USA

Inwestycje w elektrolizery mają na celu zwiększenie produkcji czystego wodoru, tworzenie miejsc pracy i wzmocnienie krajowych łańcuchów dostaw czystej energii

Prezydent Biden odwiedził zakład Cummins Power Generation w Minnesocie, gdzie firma planuje rozpocząć produkcję elektrolizerów w USA. To efekt ustawy o redukcji inflacji, która wprowadza ulgi podatkowe dla energii odnawialnej. W zakładzie 600 pracowników zostanie przeszkolonych, a 100 nowych miejsc pracy zostanie utworzonych w sektorze czystej energii.

Inwestycje w produkcję elektrolizerów mają na celu zwiększenie produkcji czystego wodoru, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy i wzmocnienie krajowych łańcuchów dostaw czystej energii. Wizyta prezydenta pokazuje, jak agenda Inwestycje w Amerykę wpływa na rozwój gospodarki opartej na czystej energii i tworzenie miejsc pracy.

Cummins współpracuje z Biurem Technologii Wodoru i Ogniw Paliwowych w Departamencie Energii nad rozwojem i demonstracją nowych technologii elektrolizerów oraz zaawansowanych systemów ogniw paliwowych dla ciężkich zastosowań transportowych.

Written by
Andrzej Czulak

Doktor inżynier, obecnie Lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologii kompozytowych. Skupiał się na projektowaniu technologii wytwarzania struktur do transportu i magazynowania wodoru jako pracownik naukowy Technische Universität Dresden, Institute fur Leichtbau und Kunststofftechnik oraz jako dyrektor zarządzający w polskich i niemieckich firmach z branży materiałów kompozytowych. Założyciel i prezes (od 2016 roku) Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, skupiającego 100 firm i instytucji, który w 2021 roku uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego. Członek Polskiej Akademii Nauk, Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Małopolskiej Rady Innowacji.

Powiązane artykuły

Biznes

Planu rozwoju technologii wodorowych dla Małopolski do roku 2030

Zakończenie prac nad propozycją Planu rozwoju technologii wodorowych dla Małopolski do roku...

Biznes

Rewolucja Wodorowa w Grecji: 138 Milionów Dolarów na Zrównoważony Rozwój

Projekt IRIS w Grecji, wspierany przez Grupę Vardinoyiannis i Komisję Europejską, otrzymał...

Biznes

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek Zmienia Zasady Gry w Magazynowaniu Energii

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych,...

Biznes

Koreańska Rewolucja w Technologiach Wodorowych – Przyszłość Przemysłu Kompozytów

Koreańska Rewolucja w Technologiach Wodorowych – Przyszłość Przemysłu Kompozytów Republika Korei w...