Biznes

Biden odwiedza zakład Cummins, promując produkcję elektrolizerów w USA

Inwestycje w elektrolizery mają na celu zwiększenie produkcji czystego wodoru, tworzenie miejsc pracy i wzmocnienie krajowych łańcuchów dostaw czystej energii

Prezydent Biden odwiedził zakład Cummins Power Generation w Minnesocie, gdzie firma planuje rozpocząć produkcję elektrolizerów w USA. To efekt ustawy o redukcji inflacji, która wprowadza ulgi podatkowe dla energii odnawialnej. W zakładzie 600 pracowników zostanie przeszkolonych, a 100 nowych miejsc pracy zostanie utworzonych w sektorze czystej energii.

Inwestycje w produkcję elektrolizerów mają na celu zwiększenie produkcji czystego wodoru, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy i wzmocnienie krajowych łańcuchów dostaw czystej energii. Wizyta prezydenta pokazuje, jak agenda Inwestycje w Amerykę wpływa na rozwój gospodarki opartej na czystej energii i tworzenie miejsc pracy.

Cummins współpracuje z Biurem Technologii Wodoru i Ogniw Paliwowych w Departamencie Energii nad rozwojem i demonstracją nowych technologii elektrolizerów oraz zaawansowanych systemów ogniw paliwowych dla ciężkich zastosowań transportowych.

Written by
Andrzej Czulak

Doktor inżynier, obecnie Lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologii kompozytowych. Skupiał się na projektowaniu technologii wytwarzania struktur do transportu i magazynowania wodoru jako pracownik naukowy Technische Universität Dresden, Institute fur Leichtbau und Kunststofftechnik oraz jako dyrektor zarządzający w polskich i niemieckich firmach z branży materiałów kompozytowych. Założyciel i prezes (od 2016 roku) Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, skupiającego 100 firm i instytucji, który w 2021 roku uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego. Członek Polskiej Akademii Nauk, Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Małopolskiej Rady Innowacji.

Powiązane artykuły

Biznes

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek Zmienia Zasady Gry w Magazynowaniu Energii

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych,...

Biznes

Koreańska Rewolucja w Technologiach Wodorowych – Przyszłość Przemysłu Kompozytów

Koreańska Rewolucja w Technologiach Wodorowych – Przyszłość Przemysłu Kompozytów Republika Korei w...

Biznes

Holandia Pionierem Sieci Wodorowej o Wartości 1,5 Miliarda Euro

Holandia rozpoczęła budowę wartej 1,5 miliarda euro sieci rurociągów wodorowych, aby zmniejszyć...

Biznes

Niemcy wspierają projekt wodoru w Algierii o mocy 50 MW

źródło obrazu: Ministerstwo Energii i Górnictwa Algierii Niemiecki bank rozwojowy KfW zadeklarował...